Fizjoterapia niemowlat i dzieci

  • Ocena funkcjonalna i terapia niemowląt i dzieci- ocena funkcjonalna prowadzona jest w oparciu o koncepcję NDT Bobath, metodę Vojty. Terapia prowadzona jest przez terapeutkę koncepcji NDT Bobath. Rodzice podczas korzystania z naszych usług mogą rozwiać swoje wątpliwości dotyczące rozwoju dziecka. Otrzymają również wskazówki dotyczące pielęgnacji i opieki nad noworodkiem, niemowlakiem np. instruktarz masażu niemowląt.

  • Ocena postawy dziecka

  • Korekcja wad postawy- zajęcia indywidualne mające na celu skorygowanie nieprawidłowej postawy ciała. Dla każdego ustalany jest indywidualny program terapii, którego celem jest uzyskanie równowagi mięśniowo powięziowej oraz wypracowanie prawidłowych nawyków ruchowych.

  • Zajęcia korekcyjne, gry i zabawy dla dzieci- gry i zabawy ruchowe dla dzieci uwzględniające korekcję postawy oraz prawidłowy rozwój psychomotoryczny. Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach (2-5 osób), dobranych wiekowo (od 12 miesiąca życia).

  • Kinesiotaping- metoda oklejania plastrami. Stosowana, jako uzupełnienie terapii zarówno niemowląt jak i dorosłych. Jest to nieinwazyjna metoda, która ma wiele zastosowań w obrzękach, stłuczeniach, urazach, wspomaga normalizację napięcia mięśniowego, działa przeciwbólowo.

mgr Karolina Woźniak

+48 601 869 009

 

Masaż niemowiąt - dziewczynka 2m.ż.       Ocena funkcjonalna niemowląt i dzieci

Terapia dzieci       Gry i zabawy dla Dzieci

Gry i zabawy dla Dzieci   Gry i zabawy dla Dzieci